FAQ - Nejčastější dotazy

 Níže jsme sepsala odpovědi na otázky, které by vás mohly před nákupem napadnout. Pokud byste zde odpověď na svoji otázku nenašli, napište mi na info@sokit.cz nebo klidně rovnou tady na chatu. S láskou, Andrea

 

Sókit je obchod pro všechny, kteří rádi šijí, ale nedostává se jim dostatek času na výběr střihu, látky a ostatních šicích potřeb. Díky Sókit šicím sadám si můžete urychlit samotné přípravy k šití a ušetřit tak spoustu drahocenného času. Nebo vybrat krásný dárek pro své blízké.

V každé Sókitce najdete papírový střih, látku, nit a případné další potřeby, které si daný střih žádá, jako jsou například knoflíky, guma nebo třeba vliselín. Vše je zabalené v krásné krabici hezky pohromadě. Abyste se mohli pustit rovnou do šití.

A Repetka je to stejné, jen bez šicího střihu. Ten už buď máte z dřívejška nebo jste třeba fanoušek PDF střihů.

Vaši objednávku odešleme zpravidla do 48 hodin od zaplacení či připsání částky na účet. Veškeré objednávky posíláme prostřednictvím služeb Zásilkovna a PPL , a to buď s doručením na výdejní místo nebo přímo k vám domů.

V prvé řadě šicí stroj, bez toho to nepůjde. Dále žehličku, protože bez žehlení není šití, jak všichni dobře víme. Ostré nůžky nebo řezací kolečko (s podložkou) pro vystříhnutí střihu obkresleného na látku, nůžky na odstřižení nitě. A v neposlední řadě i páráček. I sebelepší švadlenka ho sem tam musí vzít do ruky :)

Kromě České republiky zasíláme i na Slovensko. Co se týče ostatních zemí, je možné se domluvit individuálně.

Látky vybírám zejména od předních evropských značek, jako je například francouzská značka Atelier Brunette nebo dánská Mind the Maker. Deadstockové látky máme zejména z obchodu Textile Mountain, který zachraňuje látky z uzavřených továren i od soukromých vlastníků.

Ano! Takové šicí sadě říkám Repetka. U každé šicí sady si můžete vybrat, jestli chcete variantu S nebo BEZ střihu.