Příběh Sókitu

Už je tomu několik let, co jsem objevila vášeň jménem šití. Hledala jsem si nový koníček a ač jsem nikdy nebyla úplně typ na ruční práce, k šicímu stroji mě to nějak zvláštně táhlo. Usedla jsem za něj a už mě to nepustilo. Láska na první sešlápnutí pedálu, fascinace tím, že si obleču něco, co jsem já sama ušila. Mimochodem, ta fascinace se mě drží dodnes.


Myšlenka na založení Sókitu ke mně přišla někdy v roce 2021. Od samotných začátků mého šití jsem totiž šila podle střihů zahraničních tvůrců a značek, tzv. indie patterns. Jejich střihy pro mě byly zajímavé, propracované, nápadité. S dobře vysvětleným postupem, který zvládl i začátečník jako já. 


S tím, jak málo času jsem na šití měla (rodina, práce, život) jsem toužila po tom, aby mi někdo pomohl se sháněním všeho potřebného k ušití nových šatů, halenky, kalhot…Abych měla vše v jedné krabici a mohla rovnou usednout ke stroji. A tak jsem si tu krabici vymyslela sama. Šicí sadu, která dala nejen jméno celému mému malému obchůdku, ale i základ, na kterém jsem ho postavila a i nadále buduji.


Od roku 2022 pro vás hledám ty nejlepší střihy na šití od značek a tvůrců z celého světa a společně s těmi nejkrásnějšími látkami je dávám dohromady. A k tomu ty nejmilejší šicí nezbytnosti jako jsou štítky nebo třeba špendlíky. Chci vám přinášet značky, které jinde u nás nenajdete, ale nemít je v nabídce by byla velká škoda. Chci, abyste měli z šití stejnou radost jako já. Nebo ještě větší.


S láskou,

Andrea

Jedinečné střihy, látky a doplňky