Značky

MeetMilk

 

Dánská značka MeetMilk® byla založena v roce 2018 s cílem vyrábět látky, které pomáhají přírodu udržovat, nikoli ji dále zneužívat a vykořisťovat.

Proč název MeetMilk? Slovo "milk" v názvu by mohlo evokovat látky vyrobené z mléčných proteinových vláken. Celé to však bylo trochu jinak. Značka se zaměřuje mimojiné na látky z TENCEL™ lyocell vláken a když její zakladatelé potřebovali vysvětlit rozdíl mezi konvenční viskózou, použili jednoduchý příměr. Pokud je konvenční viskóza voda, TENCEL™ lyocell je pak mléko. Tak jako některé vlastnosti vody a mléka jsou stejné, je tomu tak i u těchto vláken. Mléko je však texturou plnější a bohatší a nejinak tomu je i u TENCEL™ látek.

Co se týče designu samotných látek, jednoduchost a nekomplikovanost jsou přesně ta slova, která je vystihují. V MeetMilk si nehrají příliš na trendovost a sezonalitu, cílem je zpomalit, a to i ve světě módy. Pokud si ušijete oblečení z jejich látky, můžete si být jisti, že bude nadčasové a vydrží vám v šatníku dlouhé roky.