Značky

mind the MAKER

Značka mind the MAKER byla založena v roce 2018 a od té doby vyrostla ve významného představitele zodpovědně a udržitelně vyrobených látek.

Jejich cílem je pomáhat přírodě, byť třeba malými krůčky. Kvalitní materiály, kvalitní zpracování a podmínky pro jejich pracovníky. To jsou jen některé z hodnot, které tato dánská značka vyznává s cílem vracet přírodě to, co si společnost řadu let pouze brala.

Značka se zavazuje používat maximálně udržitelné materiály. Ve své nabídce má tak řadu látek, které disponují certifikátem GOTS (Global Organic Textile Standard). Tak mohou být označeny pouze ty látky, které obsahují minimálně 70 % vláken organického původu a celý proces jejich výroby musí být v souladu s přísnými kritérii GOTS, včetně barev a rozpouštědel. 

Stejně tak GOTS certifikace zahrnuje sociální kritéria zaručující férové pracovní podmínky a plat, bezpečné a zdravé pracovní prostředí.

Další udržitelnou látkou je viskóza, pro kterou používají ECOVERO™ viskózová vlákna. Oproti konvenčně vyráběné viskóze se při výrobě ECOVERO™ viskózových látek spotřebuje o 50 % méně vody a vypustí až o 50 % méně emisí.

Pro Sókitky se snažíme vybrat maximálně udržitelné látky, a proto jsme si vybrali tuto značku, která jde přesně v duchu našich hodnot.