Příběh Sókitu

Před několika lety jsem se během mateřské dovolené s prvním dítětem rozmýšlela, jakému koníčku se začít věnovat. A jelikož mám ráda módu a koncept slow fashion mi byl čím dál bližší, zkusila jsem šití a vášnivě mu propadla. 

Absolvovala jsem několik kurzů, kde jsem poprvé sešlápla pedál a ušila si svoji první sukni. Následovala koupě prvního šicího stroje, přičemž ten druhý na sebe nenechal dlouho čekat. Spoustu času jsem trávila výběrem střihů a látek. Oblíbila jsem si zejména nezávislé tvůrce střihů ze zahraničí, neboli indie pattern makers, protože mi jejich návrhy přišly mnohem zajímavější než to, co jsem do té doby běžně viděla.

Práce, rodina a další aktivity mi však ukrajovaly čas na šití, který jsem si musela začít pečlivě plánovat. A to mne postupně přivedlo k myšlence založení Sókitu. Mít vše v jedné krásné sadě - skvělý střih, který již nemusím tisknout doma a slepovat dohromady, nebo v lepším případě chodit do copy centra; krásnou látku, nejlépe z udržitelných materiálů, na kterou nemusím dlouho čekat než dorazí, nebo si někdy až týdny hledat čas do obchodu s látkami zajít a tam si ji sama vybrat. A pak k tomu ještě všechnu tu nezbytnou galanterii - tu vlizelín, tu knoflíky, tu zip, gumu a o barevně ladící niti ani nemluvě...Zkrátka než jsem se dostala k samotnému šití, uplynul často i měsíc a víc.

Věřím, že takových je nás víc, a proto vznikl Sókit. Ať už nemáte čas hledat ten pravý střih, látku či nit nebo vlastně ani přesně nevíte, jak to vše dát dohromady, protože s šitím teprve začínáte a chcete poradit. Sókit je tu pro vás. 

Podívejte se a vyberte si tu pravou kombinaci pro šatník váš nebo vašich blízkých.


S láskou,

Andrea ze Sókitu

Jedinečné střihy, látky a doplňky